Tematy prac magisterskich z fizjoterapii – przykłady

Tematy prac magisterskich z fizjoterapii  są bardzo zróżnicowane. Wielu studentów ma problem, aby znaleźć odpowiedni temat, dla swojej pracy dyplomowej. Wychodząc studentom naprzeciw, zamieszczamy tu przykładowe tematy tego typu prac. Warto pamiętać, aby wybierać taki temat, który będzie związany ściśle z naszą przyszłą pracą zawodową.  Temat musi być naturalnie zatwierdzony przez naszego promotora.

Dobry temat pracy magisterskiej z fizjoterapii to “Bóle kręgosłupa w kontekście pracy fizjoterapeuty”. Problemy z kręgosłupem ma coraz większy odsetek społeczeństwa. Jest to wręcz choroba cywilizacyjna. W tego typu pracy trzeba wykazać, jakie są najczęstsze dolegliwości kręgosłupa. Trzeba też tu określić, co konkretnie fizjoterapeuta powinien zrobić, aby skutecznie przeciwdziałać tym dolegliwościom.

Kolejny bardzo ciekawy temat brzmi “Wpływ witamin i makroskładników na ludzkie zdrowie”. Trzeba tu opisać jak odpowiednia dieta może wpłynąć na stan zdrowia człowieka. Trzeba tu wskazać, jak odpowiednie witaminy mogą pozytywnie wpłynąć na stan kości. Przykładowo spożycie wapnia pozwala wzmocnić kości.

Następny bardzo dobry temat to “Praca fizjoterapeuty z pacjentem po udarze mózgu”.  Trzeba tu zaprezentować szereg czynności i zabiegów, które może wykonać fizjoterapeuta,  aby pomóc osobie po udarze mózgu.  Temat taki jest bardzo specyficzny i fachowy. Jeśli piszemy pracę na taki temat, to docelowo myślimy o pracy zawodowej w szpitalu.

Bardzo dobry temat to z pewnością  “Działania fizjoterapeuty w schorzeniach w układu krążenia”. W tym temacie trzeba wskazać, co konkretnie musi robić fizjoterapeuta, aby przeciwdziałać dolegliwościom związanym z układami krążenia.

Kolejny bardzo dobry temat to “Działania fizjoterapeuty w przeciwdziałaniu cukrzycy”. W tym temacie trzeba wskazać, jakie działania musi podjąć fizjoterapeuta, aby przeciwdziałać tej chorobie cywilizacyjnej. Niestety osób chorych na cukrzyce jest coraz więcej. Z pewnością walka z nią, będzie dla polskiego społeczeństwa bardzo kosztowna.

Tematy prac magisterskich z fizjoterapii – ogólne refleksje.

Ogólnie tematy prac magisterskich z fizjoterapii są bardzo zróżnicowane. Powiedzmy sobie szczerze: temat takiej pracy powinien być powiązany z naszą przyszłą karierę zawodową. Jeśli ten warunek jest spełniony, to mamy odpowiednią motywację do pisania pracy dyplomowej.

Dodaj komentarz